Herobrine – pierwsze zapiski

Wiele osób zastanawia się kim jest ów Herobrine oraz jakie jest źródło legendy o nim. W tym artykule umiesczam dla Was przetłumaczoną wersję pierwszego zapisku o Herobrine.

 

 

 

Więc zaczynamy:

Niedawno stworzyłem nowy świat w trybie singleplayer w Minecraft. Wszystko było normalne, zacząłem ścinać drzewa, stworzyłem stół warsztatowy. Zauważyłem, że coś poruszyło się w gęstej mgle (mam bardzo wolny komputer, więc muszę grać na bardzo małym polu widzenia). Sądziłem, że to krowa i zacząłem ją ścigać, by zebrać trochę skóry na zbroję.
Jednak to nie była krowa. To inna postać z domyślną skórką gracza, lecz z pustymi oczami. Nie widziałem dymku z nickiem, dwa razy się upewniałem, czy aby na pewno nie jestem w multiplayerze. Nie stał długo, popatrzył się na mnie i uciekł w stronę mgły. Zacząłem go gonić z ciekawości, ale zniknął.
Kontynuowałem grę dalej, nie wiedziałem co myśleć. Odkrywając świat napotykałem rzeczy, które nie mogły być zrobione przez generator map; tunele 2×2 w skale, małe, idealne piramidy z piasku na oceanie, drzewa bez liści. Ciągle wydawało mi się, że widzę innego „gracza” w gęstej mgle, ale nigdy nie byłem w stanie przyjrzeć mu się lepiej. Próbowałem zwiększać odległość rysowania zawsze, kiedy tylko go widziałem, ale to nic nie dawało.
Zapisałem mapę i udałem się na fora sprawdzić, czy ktokolwiek inny spotkał pseudo-gracza. Nic jednak nie znalazłem. Stworzyłem własny temat opowiadając o graczu i pytając się, czy ktoś miał podobne przeżycia. Post został usunięty w niecałe 5 minut. Spróbowałem znowu, jednak kolejny post został usunięty jeszcze szybciej. Dostałem prywatną wiadomość od użytkownika „Herobrine” zawierającą jedno słowo: „Przestań”. Kiedy próbowałem wejść na profil tego użytkownika, wyświetlał się błąd 404 (nie znaleziono strony).
Dostałem maila od innego użytkownika. Twierdził, że moderatorzy czytają wiadomości użytkowników i bezpieczniej będzie kontaktować się przez maila. Deklarował, że też widział tajemniczego gracza i jest mała lista innych użytkowników, którzy również go widzieli. Ich światy są zaśmiecone przez budowle tamtego gracza.
Minął miesiąc od czasu, kiedy dostałem tamtą wiadomość. Kilka osób, które napotkały tajemniczego gracza zaczęło szukać informacji o Herobrine i dowiedzieli się, że ta nazwa była często wykorzystywana przez gracza ze Szwecji. Po dalszym gromadzeniu informacji okazało się, że to brat Notch’a, twórcy gry. Osobiście wysłałem do Notcha maila z pytaniem, czy miał brata. W odpowiedzi dostałem krótką odpowiedź:

Miałem, ale nie ma go już z nami.
-Notch

Nie widziałem tajemniczego gracza od czasu pierwszego spotkania i nie zauważyłem żadnych zmian w świecie poza moimi własnymi.


You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentarze to “Herobrine – pierwsze zapiski”

  1. ABEE555 pisze:

    Widziałem go na serverze ,,Free Build” który został zamknięty. Stał
    przedemną na bagnach. Zacząłem go śledzić. Budował dom gdy nagle znikną a co dziwne W CZACIE NIC NIE PISAŁO. W końcu spotkaliśmy się twarzą w twarz. Trzymał złoty miecz, a ja miałem tylko kamienny ale o dziwo go zabiłem. Wyleciała zapisana książka i złote jabłko.
    Sorry za błęndy ortograficzne komp mi się lagował

  2. prioba240 pisze:

    ściągnąłeś to z minecraft wiki

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to dcreators, Premium Themes and